Stworzenie własnej profesjonalnej strony internetowej od podstaw. Poradnik.Tworzenie własnej, profesjonalnej strony internetowej od podstaw może być onieśmielające, ale przy odpowiednich krokach może być zaskakująco łatwe. Z kilkoma prostymi narzędziami, będziesz w stanie stworzyć stronę, która wygląda świetnie i pomoże Ci osiągnąć Twoje cele. Ten przewodnik krok po kroku poprowadzi Cię przez cały proces, od rejestracji nazwy domeny do projektowania witryny i uruchomienia go dla świata, aby zobaczyć. Przy odrobinie wysiłku i właściwych wskazówkach, będziesz w stanie stworzyć profesjonalną stronę internetową, która pomoże Ci rozwinąć biznes, zwiększyć Twoją obecność w sieci i dotrzeć do większej liczby klientów. Przygotuj się do stworzenia idealnej strony dla siebie i swojego biznesu!

Jak wybrać dostawcę usług hostingowych

Nazwa domeny to adres online Twojej strony internetowej i jest tym, co ludzie zobaczą w swojej przeglądarce, kiedy odwiedzą Twoją stronę. Ważne jest, aby wybrać nazwę domeny, która reprezentuje Twoją firmę i markę, a jednocześnie jest zapamiętywalna i łatwa do przeliterowania. Wybierając nazwę domeny, staraj się unikać zbyt ogólnych terminów i trzymaj się krótkich, opisowych słów, do których mogą odnieść się Twoi docelowi odbiorcy.

Powinieneś również upewnić się, że nazwa domeny jest dostępna - po jej zarejestrowaniu, zmiana jej trwa wiecznie, więc upewnij się, że jesteś z niej zadowolony, zanim ją zamkniesz. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć przy wyborze nazwy domeny, spróbuj zastanowić się, czym jest Twoja marka, co robi Twoja firma i co chce osiągnąć Twoja strona internetowa.

Gdy masz już kilka pomysłów, sprawdź, czy nazwa domeny jest dostępna i ile będzie kosztować jej rejestracja. Możesz skorzystać z wyszukiwarki nazw domen, aby sprawdzić, czy jest ona dostępna oraz z estymatorów cen, aby zorientować się, ile będzie kosztować jej rejestracja. Nazwy domen są tanie, więc nie martw się zbytnio o koszty - po prostu wybierz nazwę domeny, którą lubisz!

Konfiguracja strony internetowej

Dostawca usług hostingowych to firma, która przechowuje zawartość Twojej strony internetowej i pozwala ludziom na dostęp do niej online poprzez swoje sieci. Po utworzeniu witryny, trzeba będzie zdecydować, który dostawca usług hostingowych, aby przejść z. Istnieją tony dostawców usług hostingowych tam - zarówno wspólne i dedykowane - i może być trudno wiedzieć, który z nich jest właśnie dla Ciebie. Przy wyborze dostawcy usług hostingowych, należy rozważyć następujące kwestie:

- Pasmo - Będziesz chciał upewnić się, że dostawca usług hostingowych ma wystarczającą przepustowość, aby wspierać swoją stronę internetową. Dla większości małych firm, wspólny plan hostingowy będzie wystarczający, ale jeśli planujesz gościć dużą ilość mediów, prawdopodobnie będziesz potrzebował dedykowanego planu hostingowego.

- Storage - Storage jest ważne, ponieważ określa, jak wiele treści można hostować na serwerze. Jeśli planujesz gościć dużą ilość mediów, będziesz chciał się upewnić, że dostawca usług hostingowych oferuje wystarczająco dużo miejsca, aby nie napotkać żadnych problemów.

- Łatwość obsługi - Podczas gdy większość dostawców usług hostingowych oferują dość intuicyjne interfejsy, będziesz chciał, aby upewnić się, że jeden idziesz z jest łatwy w użyciu, więc nie masz problemów z zarządzaniem witryny.

- Cena - dostawcy usług hostingowych są we wszystkich przedziałach cenowych, więc powinieneś być w stanie znaleźć taki, który pasuje do Twojego budżetu.

- Obsługa klienta - Kiedy rzeczy idą źle, będziesz chciał kogoś, kto pomoże Ci to naprawić ASAP. Posiadanie dostawcy usług hostingowych z wielką obsługą klienta sprawi, że twoje życie będzie o wiele łatwiejsze, gdy pojawią się problemy.

Wybór platformy do projektowania stron internetowych

Po wybraniu dostawcy usług hostingowych, trzeba będzie skonfigurować swoją stronę internetową. To będzie się różnić w zależności od platformy używasz do budowania swojej strony internetowej, ale należy upewnić się, aby skonfigurować witryny podstawowych funkcji. Są to takie rzeczy jak ustawienia serwera nazw, nazwa domeny, certyfikat SSL (jeśli używasz sklepu eCommerce), baza danych i konta e-mail.

Będziesz także chciał skonfigurować konta użytkowników swojej strony. To może się różnić w zależności od platformy, której używasz, ale będziesz chciał się upewnić, że masz następujące ustawienia: - Konto administratora - Będziesz potrzebował konta administratora do zarządzania swoją stroną. Obejmuje to konfigurację podstawowych funkcji witryny, dodawanie i usuwanie użytkowników, dostęp do narzędzia do zarządzania serwerem itp.

- Konto redaktora - będziesz chciał mieć konto redaktora, aby ludzie mogli zarządzać treścią Twojej witryny. To konto będzie miało ograniczony dostęp do Twojego serwera.

- Konto administratora dla dostawcy usług hostingowych - Będziesz chciał mieć konto administratora dla swojego dostawcy usług hostingowych, abyś mógł zarządzać swoim serwerem, dodawać i konfigurować nowe strony, instalować wtyczki i inne.

Projektowanie stron internetowych

Chociaż możesz użyć tradycyjnego edytora HTML do zaprojektowania swojej strony, nie jest to zalecane. Budowanie strony od podstaw za pomocą edytora HTML jest trudne i czasochłonne, a ponadto może nie wyjść tak dobrze, jak byś chciał. Zamiast tego, należy użyć platformy projektowania stron internetowych, aby proces ten był łatwiejszy i szybszy. Istnieją tony platform projektowych tam, więc trzeba będzie wybrać jeden, który działa dla Ciebie. Oto, co należy pamiętać przy wyborze platformy projektowej:

- Łatwość obsługi - Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest spędzanie godzin na uczeniu się, jak korzystać z platformy projektowej. Szukaj czegoś intuicyjnego i łatwego do zrozumienia, abyś mógł rozpocząć projektowanie tak szybko, jak to możliwe.

- Koszt - Platformy projektowe są we wszystkich punktach cenowych, więc powinieneś być w stanie znaleźć taki, na który możesz sobie pozwolić.

- Wsparcie klienta - Kiedy utkniesz, będziesz chciał, aby ktoś pomógł Ci jak najszybciej. Szukaj platform projektowych z szybkim czasem reakcji i pomocnym personelem, który chętnie użyczy Ci pomocy, gdy będziesz jej potrzebować.

- Opcje projektowania - prawdopodobnie będziesz chciał dostosować wygląd i styl swojej strony, więc szukaj platform projektowych, które oferują wiele opcji projektowania, dzięki czemu możesz naprawdę uczynić swoją stronę własną.

- Edytor typu "przeciągnij i upuść" - Chociaż nadal będziesz musiał znać trochę kodu, aby zbudować swoją stronę, miło jest móc przeciągać i upuszczać elementy na stronie, zamiast je wpisywać.

Dodawanie treści do witryny

Teraz, gdy wybrałeś już platformę projektową, możesz zacząć projektować swoją stronę! Będziesz chciał zacząć od podstaw i fundamentu swojej strony internetowej - strony głównej. Będziesz chciał upewnić się, że projektujesz stronę główną, która rezonuje z odwiedzającymi i zachęca ich do pozostania na swojej stronie. Gdy strona główna jest gotowa, będziesz chciał przejść do reszty witryny, ale nie spiesz się i nie spiesz się.

Budowanie witryny jest pracochłonny proces, więc upewnij się, że nie spieszyć się przez niego. Będziesz chciał się upewnić, że Twoja strona jest łatwa w nawigacji i wygląda profesjonalnie. Upewnij się, że jesteś spójny na wszystkich stronach i używasz tych samych elementów (przyciski, wizualizacje, itp.) na każdej stronie, aby stworzyć spójną atmosferę, która łączy Twoją witrynę razem. Należy również upewnić się, że treść jest łatwa do odczytania i zrozumienia dla odwiedzających. Przeczytaj ją na głos i sprawdź, czy ma sens. Jeśli nie, popraw ją!